SALOM - GAYRİMENKULÜN BÜYÜK BULUŞMASI

Aremas Gayrimenkul’ün ana sponsorluğundaki ‘Gayrimenkulün Büyük Buluşması-RE360’ 4-5 Aralık’ta  gerçekleşti. Etkinliğe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra mesleki toplum kuruluşları ve özel sektörün fikir liderleri katıldı. Geleceği yeniden inşa etme ve sektöre yeni bakış açısı kazandırma kararlılığı ana temayı oluşturdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ve JLL Ülke Başkanı, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğindeki ‘RE360’ta heyecan yaratan bölümlerden biri de interaktif oylama oldu. Tüketici tercihlerindeki eğilimin yanı sıra gayrimenkulün tanınmayan yüzünü anlatan araştırmanın sonuçları yayınlandı. Çıkan sonuçlar, katılımcılar kadar tüketicinin nabzını tutan yöneticileri da şaşırttı. Araştırma soruları, aynı zamanda interaktif oylamayla katılımcılara yöneltilirken, vatandaşların cevapları şu şekilde oldu: Fazladan 750 bin lirası olanların yatırım önceliğini ticaret, emlak ve faizde değerlendireceğini ortaya çıktı.

Avi Alkaş konuşmasında Türkiye’nin yüksek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti ve “Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360, gayrimenkulü her açıdan tüm paydaşlarıyla birlikte irdeleyerek ve ortak akıl bulmaya çalışarak bir araya getirmeyi hedeflediğimiz bir çalışma. Bu çalışma, bu buluşmanın stratejik ortağı haline gelen MIPIM’e giden yolda, gayrimenkulün Avrupa ve dünyadaki en önemli etkinliklerinden olan MIPIM’in önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye’de başlaması için uğraşımızın sonucu. Dolayısıyla RE360’la bu sene MIPIM’i, stratejik partnerimiz yapmak suretiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteği ve sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının sağlamış oldukları sponsorluk desteğiyle bugünlere getirdik” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Haberin orijinali için buraya tıklayınız.