Avni ÇELİK

Sinpaş Holding, Yönetim Kurulu Başkanı

1950 yılında Çorum/Alaca’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini takiben; Ankara’da Devlet Mühendislik ve mimarlık akademisi inşaat fakültesini bitirdi.

Üniversite eğitimi dönemi dahil 44 yıldır ticari ve sınai teşebbüslerin, çalışma hayatının içinde oldu. Bu süreçte amiral gemisi Sinpaş GYO olmak üzere 35’i aşkın şirketle Sinpaş Holding oluşturuldu.

Avni Çelik’in liderliğinde kurulan Sinpaş, nitelikli konut üretiminde Türkiye’nin en saygın markalarından biridir. Holding’in iştiraklerinden Seranit, hem Türkiye’de, hem Dünya’da beğeniyle tanınan granit seramik üretmektedir. Niğde’de kurulan Mikronize kalsit fabrikaları, Dünya’nın en saf ve beyaz mikronize kalsitlerini üreterek ihraç etmektedir. Holdingin diğer 3 fabrikası da sırası ile Yapı Mobilyası (Mutfak + Banyo ve Kapı), Yapısal çelik (Çelik yapılar, çatılar, yangın güvenlik kapıları ve çelik kapılar) ve Asansör – yürüyen merdiven üretmektedir.

Avni Çelik İstanbul Ticaret Odası Meclisi, İstanbul Sanayi Odası ve İnşaat Mühendisleri odası üyesidir. Çorum eğitim vakfı, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Boğaziçi Vakfı kurucu ve/veya mütevelli heyeti üyesidir.

Avni Çelik’in kısa özgeçmişi, eğitim ve sosyal sorumluluk alanlarındaki örgütlü gayretleri dışında, 44 yıllık çalışma hayatını adadığı Sinpaş Holding ve iştirakleridir.