Mustafa El ALIWAT

Ulak Teknoloji, Blockchain Proje Yöneticisi

Evli ve bir çocuk babası olan Mustafa El Aliwat, akıcı derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde bitirmiş ve üzerine MBA yüksek lisansı yapmıştır. Türkiye'nin PMI-PMP sertifikasına sahip sayılı yöneticilerindendir.

Spora hayatının her anında yer vermiş, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde senelerce kürek çekmiş, şampiyonluklar yaşamış ve kaptanlık yapmıştır. Şu anda kulübüne kongre üyesi olarak hizmet vermektedir.

İş hayatına Erdem Holding'de bilgisayar mühendisi olarak başlamış, daha sonra Genpa'da proje yöneticiliği yapmıştır. Özellikle Finans ve Bankacılık sektöründe ihtisaslaşarak farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. Çalıştığı bankalarda yöneticiliğini yaptığı Ar-Ge Merkezleriyle üst üste birincilikler almıştır.

Şu anda ise kurduğu iCredible Teknoloji A.Ş. ve 25 kişilik ekibiyle blockchain gibi yenilikçi teknolojiler üzerine danışmanlık vererek ve projeler üreterek büyük kurumları yeni on yıla hazırlamaktadır. Bu konuda, Türkiye’nin canlıya çıkan ilk blockchain projesini bir kamu kurumunda rekor bir sürede hayata geçirerek Türkiye’de ve dünyada haber konusu olmuştur.

Türkiye'nin teknoloji alanındaki hassasiyetleri ve ihtiyacı olan gelişmelerine katkıda bulunabilmek amacıyla da YİDER-Yerli İşletmeler Derneği'nin kurucu ekibinde bulunmuş ve yönetim kurulunda hizmet vermeye devam etmektedir.


Katıldığı Oturum: