Ersun BAYRAKTAROĞLU

PwC Türkiye Gayrimenkul Sektörü Lideri, GYODER ve ULI Türkiye İcra Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, “İşletme” Bölümünden mezun olan Ersun, ABD’de Western Michigan Üniversitesi’nden “Ekonomi” alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Yaklaşık 10 yıl boyunca Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalışan Ersun hem özel şirketlerde hem de kamu kuruluşlarında vergi denetimleri ve incelemeleri yürütmüştür. Ardından altı yıl süresince Ankara merkezli bir holding grubunda (Nurol Grup) sırasıyla Denetçi, Finans Müdürü ve Mali İşler ve Denetim Bölümü Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 2002 yılında Kıdemli Müdür olarak PwC’ye katılmış ve Temmuz 2007’de ise şirket ortaklığına kabul edilmiştir.

Bayraktaroğlu gerek kamu kuruluşları gerekse özel şirketler nezdinde iç denetim, finansal danışmanlık, finansal yönetim ve finansal ve idari denetim alanlarında geniş deneyime sahiptir. Şirketimizin Gayrimenkul ve Ulaştırma sektörleri uzmanlık ekiplerinde yer almaktadır. Halen pek çok yerli ve yabancı ulaştırma kurumuna, gayrimenkul yatırım fonuna, gayrimenkul yatırım ortaklığına ve gayrimenkul şirketine vergi danışmanlığı hizmeti vermektedir.

İş dünyası gazetelerinde ve gayrimenkul yayınlarında sürekli olarak makaleler, görüşler yayımlamakta olan Ersun, birçok yerel ve uluslararası panel, toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katılmakta ayrıca vergi konularındaki kurum seminerlerimizde ve pek çok üniversitede eğitmen olarak görev almaktadır.

Bayraktaroğlu, GYODER, ULI Türkiye ve GISP gibi gayrimenkulle ilgili sivil toplum kuruluşlarına üye olup; GYODER ve ULI Türkiye’de İcra Kurulu üyesi olarak sektöre katkı sağlamaktadır.

Bayraktaroğlu hâlihazırda PwC Türkiye Gayrimenkul Sektörü Ülke Lideri olarak görev yapmaktadır. YMM unvanını haiz olan Ersun iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.


Katıldığı Oturum: