Dr. Berra DOĞANER

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

ULI Türkiye İcra Kurulu Üyesi

Peker GYO ve Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesidir. Aynı zamanda Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı olup reel sektör şirketlerine finansal danışmanlık ve kurumsal finansman konularında hizmet vermektedir.

Dr. Berra Doğaner lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde  tamamlamıştır. Kariyerine 1983 yılında Sermaye Piyasası Kurulu‘nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Doğaner, Kurul’da Yetkili Uzman Yardımcısı ve Uzman olarak toplam 8 yıl süreyle çalışmıştır.

Kurul'dan ayrılışından itibaren önce  Ata Menkul Kıymetler A.Ş.’de 8 yıl süreyle Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Daha sonra ise Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Doğaner, akabinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nu temsilen Esbank, Es Menkul Değerler ve Yatırım A.Ş. ve Esfacto Faktoring Hizmetleri A.Ş. ’de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük yapmıştır. Son 13 yıldır  Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevde bulunmuştur.

Mayıs 2018 den itibaren ise bireysel olarak finansal danışmanlık yapmakta, aynı zamanda bağımsız yönetim kurulu üyelikleri yürütmektedir.

Temmuz 2007 ile 2011 yılları arasında İMKB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Doğaner, 1996 ile 2010 yılları arasında Takasbank Denetleme Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür.  2014 ile 2018 yılları arasında TSPB Başkan Vekilliği görevinde bulunan Sn Doğaner TSPB'yi temsilen Mart 2014 – Mayıs 2018 tarihleri arasında Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2009 yılından bugüne TÜSİAD Sermaye Piyasaları Çalışma Grubu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ekonomik Danışma Kurulu üyesidir.

Yayınlanmış bir kitabı ve çok sayıda makalesi bulunan Doğaner, Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödülleri gibi bir çok ödülün sahibidir. Üniversite eğitmenliğinin  yanısıra çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı ve moderatör olarak yer almaktadır.


Katıldığı Oturum: