Chan Hui Min

DP Architects, Direktör

Chan Hui Min, DP Architects'te Direktördür. Büyük ölçekli mimari ve kentsel planlama projelerini yürütmenin yanı sıra, firmanın tasarım teknolojisi araştırması ve BIM için izleyeceği stratejik istikameti şekillendiren Tasarım Bilgi departmanını yönetmektedir.

Kariyeri mimarlık, iç mimari, kentsel planlama ve yeni medya tasarımı dahil birçok disiplini kapsamaktadır. Geniş bir proje tipolojisindeki tasarım deneyimi, onu daha çok stratejik geliştirme ve tasarıma ilişkin liderlik rollerinde konumlandırmaktadır. Şirkete 2005 yılında katıldığından beri Orta Doğu, Türkiye ve Hindistan'da çok sayıda büyük ölçekli mimari ve kentsel planlama projesini yürütmüştür.

Hui Min, 2000 yılında Columbia Üniversitesi, Mimarlık, Planlama ve Koruma Yüksek Lisans Programı'ndan Mimarlık Master'ı ile mezun olmuş ve 2015 yılında Nottingham Üniversitesi'nden Sürdürülebilir Yapı Tasarımı alanında Fen Bilimleri Yüksek Lisansı almıştır.

Önemli projeleri arasında Katar'da denize nazır büyük bir imar planı olan Seef Lusail; İstanbul’un merkezinde bulunan Okmeydanı'nın yeniden geliştirme imar planı; ve İstanbul'da geniş ölçekli karma kullanımlı bir perakende projesi olan Emaar Square yer almaktadır. Bugün İstanbul, Haliç'teki tarihi rıhtımın yeniden geliştirilmesi üzerinde çalışmaktadır.


Katıldığı Oturum: