KAYSERİ MEYDAN GAZETESİ - BAŞKAN ÇELİK: "TÜRKİYE'DEKİ YATIRIMCILARI KAYSERİ'YE DAVET EDİYORUZ"Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, gay­rimenkul sektörü temsilcilerini bir araya getiren "Gayrimenkulün Büyük Buluşması-RE360"da konuştu. Başkan Çelik, "Kayseri'nin özelliklerini görmek üzere tüm Türkiye'deki yatırımcıları Kay­seri'ye davet ediyoruz. Gelsinler, fırsatları yerinde görsünler" dedi.

Gayrimenkul sektörü ve alt sektörlerini bir araya getirerek alandaki iş birliği ve yeniliklerin arttırıl- masını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen "Gayri­menkul'ün Büyük Buluşması-RE360" ikinci günüy­le devam etti. Beşiktaş'ta bir otelde gerçekleştirilen konferansa Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, gayrimenkul yatırımcıları, tedarikçi­ler, mimarlar, akademisyenler ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Gayrimenkul sektörünün başarılı üyelerinin deneyimlerini paylaştığı konferansta ye­rel yönetim temsilcileri de mimari yapılan ve geli­şen coğrafyalarıyla şehirlerini tanıttı. Konferansta konuşan Başkan Çelik, Kayseri'nin yapılarrını, ön plana çıkan değerlerini tanıtırken ilde gerçekleştiri­lecek yeni projeler hakkında bilgi verdi. Erciyes Da­-
ğı’nın önemli bir turizm merkezi olduğunu belirten Başkan Çelik, ilin yatırımcıları için önemli bir şehir olduğuna dikkat çekerek yatırımcılar' Kayseri'ye davet etti. Ardından konferansta Kayseri'nin ve yö­resel ürünlerinin tanıtıldığı video gösterildi.

"Kayseri'deki yatırım fırsatların anlattık" Kayseri'nin yatırımcılar için önemli bir alan olduğunu ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Biz Kayseri'yi ve Kayse­ri'deki fırsatlar tanıtmak için nerede ne toplantı, organizasyon, fuar var hemen koşup gidiyoruz.

RE360 Gayrimenkul Buluşmasında olduğu gibi. Bu­rada 500'den fazla yatırımcıya ve katılımcıya Kay­seri'yi, güzelliklerini anlattık. Kayseri'nin bir cazibe merkezi olduğunu sadece 1 milyon 350 bin değil nüfusu çevre vilayetlerle beraber 6 milyon nüfusun merkezi olduğunu, Kayseri’deki yatırım fırsatların' anlattık" dedi.

"Türkiye'deki yatırımcıları Kayseri'ye davet ediyo­ruz"

Kayseri'nin önemli değerleriyle vatandaşların uğrak noktası olan bir şehir olduğunu ve yatırım yapmak isteyen kişilere önemli kolaylıklar sağlan­dığını dile getiren Başkan Çelik, "Herkesi doğuştan akıllı olan zenginlikler şehri Kayseri'ye davet ettik. Biz onun için buradayız. Kayseri'de yatırımcının önünü açan bir idare var uyumlu bir yönetim var. Gelen yatırımcıya bürokratik engelleri en aza indi­rerek önünü açıyoruz, her türlü kolaylığı sağlıyo­ruz. Niye, bize istihdam oluşturacak o arkadaşlar. Kayseri'nin özelliklerini görmek üzere tüm Türki­ye'deki yatırımcıları biz Kayseri'ye davet ediyoruz. Gelsinler, fırsatlar yerinde görsünler” ifadelerini kullandı.